Szalunki ścienne MIDI-BOX

Szalunki ścienne MIDI BOX przeznaczone są do prowadzenia wszelkich betonowych prac budowlanych. Optymalne zestawienie dowolnego szalunku zapewnia pełna gama płyt szalunkowych o szerokości od 30 do 90 cm oraz wysokości 150, 270 i 300cm. Nasze szalunki należą do tzw. szalunków średnio-gabarytowych, dzięki czemu ich montaż na budowie możliwy jest bez użycia dźwigu. Dopuszczalne parcie betonu wynosi 60 kN/m2 dla ustawienia bez nadbudów oraz 55 kN/m2 - z nadbudowami.

Powierzchnia uzyskana po rozszalowaniu jest gładka i nie wymaga tynkowania - stosuje się jedynie tynki pocienione lub normalne szpachlowanie. Gęste użebrowanie ram uniemożliwia odkształcanie się sklejki na skutek parcia betonu. Niezawodne połączenia elementów uzyskuje się za pomocą wielofunkcyjnego (uniwersalnego) zamka szalunkowego, który łączy ze sobą płyty, spina naroża i słupy, spina również płyty z włożonymi między nie elementami kompensującymi wymiary ścian (tzw. wkładki uzupełniające drewniane lub stalowe) do 15cm. Spełnia on także rolę elementu wyrównującego i usztywniającego szalunek. Zintegrowane uchwyty w użebrowaniu ram umożliwiają mocny i wygodny chwyt elementów oraz łatwe ich przenoszenie.

Wykonujemy projekty zestawów elementów szalunku stropowego i ściennego przy użyciu programu komputerowego w/g dokumentacji projektowej.

Do pobrania