Kotwienie rusztowania

Kotwienie rusztowań jest ważnym elementem stosowanym w procesie montażu rusztowań, który ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa i skuteczności prac.

W zależności od wymagań projektu, istnieją różne metody kotwienia, z których najbardziej popularne to kotwienie chemiczne, kotwienie mechaniczne, kotwienie rurowe i kotwienie śrubowe.

Wszystkie te techniki mają różne zastosowania i wymagają odpowiedniego przygotowania, aby zapewnić bezpieczne i skuteczne działanie.

Najpopularniejszą techniką kotwienia rusztowania jest technika śrubowa. Śruby kotwiące wykonane ze stali wkręca się w palstikowe koszulki włożone do otworów wywierconych w elewacji.

Kotwienie chemiczne stosuje się zazwyczaj do kotwienia rusztowań do podłoża lub do innych elementów konstrukcji. Technika ta polega na wykorzystaniu specjalnych żywic epoksydowych, które stanowią trwałe i wytrzymałe połączenie. Żywice epoksydowe są dostępne w różnych kolorach, które pozwalają na łatwe zidentyfikowanie połączeń.

Kotwienie mechaniczne jest stosowane w przypadku, gdy rusztowanie musi być mocno przymocowane do podłoża lub do innych elementów konstrukcji. W tej technice używa się kotew, które są przymocowane do konstrukcji, aby zapewnić trwałe połączenie.

 

Łącznik kotwiący do rusztowaniaŚruba kotwiąca